Poznajcie Mówców i Mówczynie

TEDxWarsawWomen 2023!

Izabela Turczyńska-Buszan

Temat mowy: Gdzie prawnik ukrywa serce
BIO: Prawniczka, założycielka i partnerka zarządzająca w Kancelarii Buszan Orłowski Adwokaci Radcowie Prawni. Od ponad 15 lat tłumaczy język prawny na język ludzki pomagając przedsiębiorcom i inspirując studentów.

Agnieszka Elwertowska

Temat mowy: Czy symulacje misji kosmicznych mogą nam pomóc radzić sobie ze stresem?
BIO: Inżynierka, naukowczyni i analogowa astronautką, która wzięła udział w analogowych misjach kosmicznych na Marsie i Księżycu. Pełnomocniczka Fundacji Polski Astronauta 2030 oraz dyrektorka polskiego oddziału Global STEM Initiative. W 2022 roku trafiła na listy Forbes 30 under 30 oraz Leaders of the Future. Od ponad dwóch lat jest kandydatką na komercyjną astronautkę amerykańskiej firmy AdvancingX.

Monika Brzózka

Temat mowy: Rybka lubi pływać..!
BIO: Doświadczona dyrektorka finansowa i managerka do zadań specjalnych, z tytułem MBA. Zawodowo identyfikuje i eliminuje marnotrawstwo w procesach biznesowych. Mentorka w dwóch edycjach największego polskiego programu mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu. Prywatnie pasjonatka nurkowania i miłośniczka kotów rasy Maine Coon.

Borys Bińkowski

Temat mowy: Szkoła od nowa: od wiedzy naukowej do praktyki
BIO: Doktor nauk geograficznych, badacz edukacji i twórca narzędzi dla edukacji opartych na wiedzy naukowej. Współtwórca szkół niepublicznych, były dyrektor programowy mikroszkoły Akacja. Autor książki: „Szkoła od Nowa: czy nauka o rozwoju człowieka pozwoli nam stworzyć lepszą edukację?”.

Kasia Wierzbowska

Temat mowy: Rewolucja FemTech szansą na poprawę zdrowia kobiet
BIO: Przedsiębiorczyni, innowatorka społeczna i ekspertka w obszarze wspierania kobiet i równowagi płci w biznesie. Założycielka i wieloletnia prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet oraz pomysłodawczyni Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Współzałożycielka startupu Sophia Health, funduszu venture capital Black Swan oraz sieci Inwestorek Indywidualnych. Entuzjastka zdrowego i zrównoważonego stylu życia, szczęśliwa mężatka i matka trójki dorosłych dzieci.

Agnieszka Ziółek

Temat mowy: Czy buty z roślin mogą pomóc uratować świat?
BIO: Prawniczka, założycielka i właścicielka marki obuwniczej Agazi produkującej wyłącznie z roślinnych alternatyw do skóry. Tegoroczna laureatka zestawienia Startupów Pozytywnego Wpływu przygotowanego przez Koźmiński BusinessHub w ramach Akademii Leona Koźmińskiego.

Kira Sukhoboichenko

Temat mowy: Działanie w młodym wieku – dwie strony medalu
BIO: 17-latka. Założycielka Międzynarodowego Ruchu Latających Plecaczków i fundacji o tej samej nazwie, a także pomysłodawczyni Międzynarodowego Dnia Plecaka. Jedna z bohaterek książki Justyny Sucheckiej „Young Power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” oraz “Pewna TY” Magdaleny Kieferling. W 2021 i 2022 roku znalazła się na liście “Mistrzynie LinkedIn – 25 kobiet, które warto obserwować” w magazynie “Forbes Women Polska”.

Agata Rzędowska

Temat mowy: Samochody elektryczne – fakty nie mity
BIO: Elektromobilność zgłębia od niemal dekady. Redaktorka naczelna ladyingreen.tech oraz pierwsza polska jurorka konkursu Women’s World Car of the Year. Wyróżniona w 2021 roku za cykl podcastów o elektromobilności nagrodą e-Mobility Media Awards. Znalazła się w gronie piętnastu propagatorek zrównoważonego transportu „Remarkable Women in Transport 2022” .

Marta Kobińska

Temat mowy: Bezpieczna finansowo
BIO: Finansistka z 25-letnim stażem w międzynarodowych korporacjach m.in: Capgemini i Publicis Group. Prezeska Fundacji Bezpieczni Finansowo i autorka bloga o tej samej nazwie. Mentorka i coach w zakresie budowania osobistej strategii finansowej i rozwijania dojrzałej relacji z pieniędzmi. Pasjonatka psychologii, mama dwójki wspaniałych dzieci, pięciu kotów i jednego psa.