
Pani znajdzie sposób
Ewa Drobek
Ewa Drobek jest nauczycielem od 24 lat. Uczy języka angielskiego i niemieckiego, prowadzi dwa autorskie projekty - Żmichowska Śpiewa oraz Łazik Teatralny. Jej działalność zostałą doceniona i znalazła się na liście 50 najbardziej zaangażowanych nauczycieli świata. Podczas TEDxWarsawWomen dzieli się z nami swoją historią o tym, że na to wszystko można znaleźć sposób. W mowie pod tytułem "Pani znajdzie sposób, czyli projekt, który zmienił moje życie" opowiada o swoim autorskim projekcie, który realizuje od 8 lat w XV Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie. W tworzeniu tego wystąpienia ważną rolę odegrały mentorki Aleksandra Lewandowska i Katarzyna Zemła.

Edukacja seksualna małych dzieci jednym z fundamentów sukcesu zawodowego
Monika Gałuszkiewicz
Monika Gałuszkiewicz jest seks mentorką. Prowadzi Pikantną Edukację, czyli mówi prosto i z humorem o seksie. Jest psychologiem i seksuologiem klinicznym. Jej życiową misją jest praca z parami, by cieszyły się radosną i intymną relacją. W swoim wystąpieniu pod tytułem "Kocham. Edukuję" opowiada o tym jak edukacja seksualna małych dzieci wpłynie na ich sukcesy zawodowe. Do debiutu na czerwonej kropce przygotowywała się wspólnie z Piotrem Rudzkim.

The Mataverse - game or life?
Małgorzata Gniech
Małgorzata Gniech jest zakochana w technologii od wielu lat i opowiada o tym w mowie pod tytułem "The Metaverse - game or life?". Uważa, że metaverse ma ogromny wpływ na to jak żyjemy, jak pracujemy i jakie mamy relacje z otoczeniem. Patrzy na technologie z przymrużeniem oka, zawsze bierze pod uwagę zarówno korzyści, jak i zagrożenia, jakie technologia ze sobą niesie. Edukuje i pomaga kobietom wejść w świat technologii. Wyznaje zasadę, że życie to dużo więcej niż świat online, więc dużo czasu spędza na realizowaniu swoich pasji - wspinaczce górskiej i snowboardzie, a ostatnio również zwiedzaniu świata kamperem ze swoją rodziną i dwoma psami. A w drodze na czerwoną kropkę wspierała ją Lana Ivanova.

Dlaczego mamy chronić słoniowe martiarchinie?
Dorota Kozarzewska
Warszawianka z rodzinną domieszką Kresów. W 1996 roku jako pierwsza Polka ukończyła szkołę przewodników po buszu w RPA. Od 30 lat podróżuje i organizuje wyprawy po Afryce. Pracuje w 60 parkach narodowych i 100 rezerwatach. Przez 9 lat była rezydentką tropikalnej wyspy Zanzibar. Autorka książki "Mama Busz. Przygody przewodniczki w afrykańskich rezerwatach przyrody". Czas dzieli między ukochaną Warszawę, górskie szlaki oraz podglądanie życia zwierząt w Afryce.

Siostrzeństwo. Wartość kobiecej obecności w świecie samotnych ludzi
Joanna Malinowska-Parzydło
Joanna Malinowska-Parzydło to wieloletnia dyrektor komunikacji i HR w koncernach medialnych m.in. w dzienniku „Rzeczpospolita” i Grupie TVN. Po przejściu na drugą stronę korporacyjnej rzeczywistości pomaga w zarządzaniu kapitałem zaufania, marką osobistą, zaangażowaniem i komunikacją. Rozwija osobiste przywództwo liderek wokół realnych wartości oraz pomaga budować pożądaną pozycję w relacjach biznesowych i życiowych. W swoim wystąpieniu opowiada o siostrzeństwie, a dokładnie o wartości kobiecej obecności w świecie samotnych ludzi. Mowę szlifowała pod czujnym okiem Agnieszki Tkacz

Potęga ulgi
Agnieszka Maruda
Agnieszka Maruda, pracuje z zarządami i buduje efektywne zespoły. Odkrywa unikalne mechanizmy ludzkiego działania. Zamiast je zmieniać, to w nich znajduje moc zmieniania. Tym samym wyzwala w ludziach to co najlepsze. Łączy podejście evidence based z wysoko intuicyjnym. Mistrzyni, motywacji, identyfikowania potrzeb oraz życia w produktywnym komforcie. W swojej mowie, szlifowanej pod czujnym okiem Katarzyny Zemła, opowiada o uldze, która z ukrycia rządzi naszym życiem.

Why (zwierzęta z Ukrainy)
Igor Pavlyuk
Igor Pavlyuk, artysta grafik pochodzący z Ukrainy. Wraz z wybuchem rosyjskiej inwazji na Ukrainę, pod wrażeniem cierpienia, jakie dzieje się w jego kraju, Igor rozpoczął charytatywny projekt „Dlaczego? Historie zwierząt z wojny.” Odkrył, że jest to świetny sposób na przekazanie w sztuce historii wojny i jej niewinnych ofiar. W opracowaniu tego niezwyklego tematu wspierała go Aleksandra Lewandowska.

Przyszłość jest plastikowa
Alicja Trojanowska-Laskowska
Alicja Trojanowska-Laskowska zdobyła dyplom chemika na Uniwersytecie Opolskim. Od tego czasu z powodzeniem wdraża ideę “łączy nas chemia” budując relacje z ludźmi, z biznesem oraz kreując sprzedaż. Odpowiadała i odpowiada za wdrażanie projektów opartych na tworzywach sztucznych, w polskich firmach i w koncernach międzynarodowych. Jako trener biznesu, skupia się na budowaniu pozytywnej wizji polimerów rozwijając świadomość otoczenia zawodowego i prywatnego. W doskonaleniu tego wystąpienia wspierała ją, i nadal wspiera, Dorota Ucieklak.

śmierć - instrukcja dla żywych
Magdalena Węglarz
Magdalena Węglarz to pisarka, która nie boi się stawiać czoła tematom tabu. W swoich mediach społecznościowych tworzy treści związane z oswajaniem śmierci. „Pogrzebówka” nie ma przed nią żadnych tajemnic. W swojej mowie "Śmierć - instrukcja dla żywych" zdradza kilka z nich. W przygotowaniu mowy wspierała ją Magdalena Olechnowicz.
