O TEDx

x = niezależne wydarzenie organizowane na licencji TED

Organizowany w duchu popularyzacji idei, które warto rozpowszechniać, TEDx to lokalne, niezależnie organizowane wydarzenia, podobne do klasycznych konferencji TED. Dzięki wydarzeniom TEDx, filmom TED Talks i mówcom, tworzy się społeczność, w której toczą się ważne dyskusje.

Wydarzenie TED zapewnia ogólne wytyczne dla konferencji TEDx, ale poszczególne wydarzenia TEDx są organizowane niezależnie. Z zastrzeżeniem pewnych zasad i przepisów.

Wiedza z TED

TED to organizacja non-profit, której celem jest popularyzacja idei wartych rozpowszechniania.

Pierwsze czterodniowe wydarzenie TED odbyło się w Kalifornii 30 lat temu. Obecnie organizacja TED rozwinęła się swoją działalność, by wspierać swoją misję poprzez wiele inicjatyw. Dwie coroczne konferencje TED gromadzą czołowych myślicieli i działaczy na całym świecie, by wygłosili 18-minutowe lub krótsze przemówienia. Wiele z tych wypowiedzi jest następnie udostępnianych bezpłatnie na stronie TED.com.

Wydarzenia TEDx

Coroczne wydarzenie TED odbywa się każdej wiosny w Vancouver
w Kolumbii Brytyjskiej.

Główną platformą komunikacyjną jest strona TED.com, na której codziennie zamieszczane są nowe wystąpienia TED Talks. Funkcjonuje także TED Translators, która zapewnia napisy i interaktywne transkrypcje, a także tłumaczenia zapewnione przez wolontariuszy z całego świata. TED to także inicjatywa edukacyjna TED-Ed oraz projekt The Audacious Project, który zakłada wspólne podejście do finansowania pomysłów o potencjale tworzenia zmian na ogromną skalę.

Organizacja działa także w ramach inicjatywy TEDx, która wspiera osoby lub grupy w organizowaniu lokalnych, samodzielnie organizowanych wydarzeń w stylu TED na całym świecie. Z kolei w ramach programu TED Fellows pomaga innowatorom zmieniającym świat upowszechniać ich niezwykłe projekty i działania.