TEDxWarsawWomen 2022

Hasłem przewodnim roku 2022 było słowo „REDEFINICJE”. Odnosi się do dynamicznych zmian, z którymi przyszło nam się zmierzyć w ciągu ostatnich trzech lat. Efekty długotrwałej pandemii, powszechna niepewność jutra czy działania wojenne w Ukrainie, spowodowały, że runął dotychczasowy porządek świata. Zaczęto inaczej nazywać lub interpretować dane pojęcia czy zjawiska.

Wystąpienia

Joanna Malinowska-Parzydło - Siostrzeństwo. Wartość kobiecej obecności w świecie samotnych ludzi

Czy jedna kobieta może złamać serce? Może. Czy to przekreśla szanse na współpracę między kobietami? Nie. Stwórzmy modę na siostrzeństwo. Jak to zrobić? Przedstawia Joanna Malinowska-Parzydło. Wieloletnia dyrektor komunikacji i HR w koncernach medialnych m.in. w dzienniku „Rzeczpospolita” i Grupie TVN. Po przejściu na drugą stronę korporacyjnej rzeczywistości – pomaga w zarządzaniu kapitałem zaufania, marką osobistą, zaangażowaniem i komunikacją. Rozwija osobiste przywództwo liderek wokół realnych wartości oraz pomaga budować pożądaną pozycję w relacjach biznesowych i życiowych.

Marta Żołądź - Thank you for lobbying

Nadal znacznie więcej mężczyzn jest lobbystami niż kobiet. Dlaczego? Czego potrzebuje kobieta, aby zostać lobbystką? Marta jest specjalistką ds.Public Affairs, zajmującą się sprawami rządowymi, w szczególności w obszarze podejmowania decyzji w UE. Zawodowo angażuje się w politykę UE związaną ze zrównoważonym rozwojem i Europejskim Zielonym Ładem. Prywatnie koncentruje się na programach mentoringowych, i wspieraniu młodych kobiet w dążeniu do międzynarodowych karier.

Ewa Drobek - “Pani znajdzie sposób”

Ewa jest nauczycielką w państwowej szkole. Spełnioną nauczycielką. Jaką drogę przeszła od „nie wiem jak?” do satysfakcji, radości z sukcesów swojej młodzieży? Przedstawia nam przepis na sukces w realizacji projektów życiowych i zawodowych. Ewa jest nauczycielką języka angielskiego i niemieckiego, ale poza tym prowadzi dwa projekty: – Żmichowska Śpiewa (gdzie jest producentką płyt i rozwija muzyczne zainteresowania młodzieży, organizuje koncerty i uczestniczy w konferencjach, dzieląc się swoją pasją i wiedzą z innymi nauczycielami) oraz – Łazik Teatralny (gdzie zachęca młodzież i rodziców do wspólnego chodzenia do teatru). Jest członkiem międzynarodowej grupy nauczycieli Music Teachers for Global Peace.

Dorota Kozarzewska - Dlaczego mamy chronić słoniowe matriarchinie?

Mądrość słonic przekazywana z pokolenia na pokolenie pozwalała przetrwać gatunkowi słoni. Czy z obserwacji ich zasad i reguł możemy się czegoś nauczyć i odkryć własną mądrość i siłę? Warszawianka z rodzinną domieszką Kresów. W 1996 roku jako pierwsza Polka ukończyła szkołę przewodników po buszu w RPA. Od 30 lat podróżuje i organizuje wyprawy po Afryce. Pracuje w 60 parkach narodowych i 100 rezerwatach. Przez 9 lat była rezydentką tropikalnej wyspy Zanzibar. Autorka książki „Mama Busz. Przygody przewodniczki w afrykańskich rezerwatach przyrody”. Od grudnia 2022 prowadzi podcast: „Jak nie zginąć w buszu”. Czas dzieli pomiędzy ukochaną Warszawę, górskie szlaki oraz podglądanie życia zwierząt w Afryce.

Monika Gałuszkiewicz - Edukacja seksualna małych dzieci jednym z fundamentów sukcesu zawodowego

Pierwsze dni dziecka to dobry moment na start jego edukacji seksualnej prowadzonej przez rodziców. To jak uczymy dziecko jego świadomości ciała, ma ogromny wpływ na jego sukcesy w życiu dorosłym. Jak rodzic może robić to prawidłowo? Dowiesz się z tego wystąpienia. Monika Gałuszkiewicz jest seks mentorka, na co dzień prowadzi „Pikantną Edukację”, czyli prosto i z humorem o seksie. Jest po psychologii i seksuologi klinicznej. Jej życiową misją jest praca z parami, by cieszyły się radosną i intymną relacją.

Małgorzata Gniech - The Mataverse - game or life?

Metaverse będzie częścią twojego życia – czy ci się to podoba, czy nie. Zobacz pozytywne strony, które ci to daje, ale nie ignoruj ​​ryzyka. Miej oczy otwarte. Zakochana w technologii od wielu lat. Jest przekonana, że ma ona ogromny wpływ na to, jak żyjemy, jak pracujemy i jakie mamy relacje z otoczeniem. Patrzy na technologie z przymrużeniem oka, zawsze bierze pod uwagę zarówno korzyści, jak i zagrożenia, jakie technologia ze sobą niesie. Edukuje i pomaga kobietom wejść w świat technologii. Twierdzi, że żyjemy w czasach, gdzie możemy osiągnąć wszystko i spełniać marzenia, a technologia może nam w tym pomóc.

Alicja Trojanowska-Laskowska - Przyszłość jest plastikowa

Co ma perła do ekologii. Nie bój się być mięczakiem. Dlaczego plastik jest dobry? Nasza przyszłość będzie plastikowa, ale od nas zależy, jaka ona będzie? Alicja uzyskała dyplom chemika na Uniwersytecie Opolskim. Od tego czasu z powodzeniem wdraża ideę “łączy nas chemia” budując relacje z ludźmi, z biznesem oraz kreując sprzedaż. Odpowiadała i odpowiada za wdrażanie projektów opartych na tworzywach sztucznych, w polskich firmach i w koncernach międzynarodowych. Po dziś dzień, jako trener biznesu, skupia się na budowaniu pozytywnej wizji polimerów, rozwijając świadomość ludzi z otoczenia zawodowego i prywatnego.

Igor Pavlyuk - Dlaczego? Wojenne historie zwierząt

Wszyscy jesteśmy sąsiadami na małej niebieskiej kropce w kosmosie – Ziemi. Igor poprzez swoje prace stara się coś zrobić, by zatrzymać wojnę. Każdy z nas może zrobić coś. Artysta grafik z Ukrainy. Wraz z wybuchem rosyjskiej inwazji na Ukrainę, pod wrażeniem cierpienia, jakie dzieje się w jego kraju, Igor rozpoczął charytatywny projekt „Why? Animal stories from war” Odkrył, że jest to sposób na przekazanie za pomocą sztuki historii bezbronnych ofiar wojny.

Małgorzata Węglarz - Śmierć - instrukcja dla żywych

Rozmowy o śmierci nie są miłe, wygodne, ani wyczekiwane. Ale od śmierci nie możemy uciec. Możemy natomiast oswajać ten temat. Rozmawiać o niej, aby przygotować siebie lub bliskich na ten moment. W swojej mowie Małgorzata zdradza kilka sposobów jak je prowadzić? Magdalena Węglarz to pisarka, która nie boi się stawiać czoła tematom tabu. Tworzy treści związane z oswajaniem śmierci. „Pogrzebówka” nie ma przed nią żadnych tajemnic.

Agnieszka Maruda - The power of relief

Kiedy ostatni raz poczułeś ULGĘ? Ulga ma moc i kieruje twoim życiem. Mówczyni, mentorka, trenerka. Pracuje z zarządami i buduje efektywne zespoły. Odkrywa unikalne mechanizmy ludzkiego działania. Łączy podejście evidence based z wysoko intuicyjnym. Mistrzyni motywacji, identyfikowania potrzeb oraz życia w produktywnym komforcie.

PARTNERZY 2022

Partnerzy strategiczni

Partnerzy